Magia Orientu - hodowla psów rasy Terrier Tybetański

Hodowla Magia Orientu jest legalnie działającą hodowlą, zarejestrowaną w Polskim Związku Kynologicznym i prowadzoną zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami prawa polskiego oraz standardami profesjonalnej opieki nad zwierzętami .

Misja i wizja hodowli

Moim dążeniem jest stworzenie własnej linii hodowlanej psów, która połączy w sobie piękno z doskonałym, zrównoważonym charakterem. Chciałabym, aby psy z mojej hodowli trafiały do ludzi wrażliwych, umiejących docenić piękno i urodę tych psów (i o nie dbać), ale jednocześnie potrzebujących prawdziwego czworonożnego przyjaciela dla siebie i najbliższych. Mam nadzieję, że moja hodowla będzie się rozwijać, dając mi wiele satysfakcji, a dzięki mojej pracy hodowlanej, uda się uszczęśliwić wielu przyszłych właścicieli psów.

Początki

Zaczęło się w chwili, gdy pojawiła się w naszym domu mała puchata kuleczka o imieniu Dafi (DAFNE Azurowa Amhara), z której wyrosła śliczna suczka rasy Lhasa Apso. To właśnie ona, żyjąc z nami pod jednym dachem, zauroczyła nas wszystkich swoim wspaniałym lhasakowym charakterem. Tak to już jest, że jeśli ktoś już ma psa tej rasy, to dość szybko zaczyna myśleć o posiadaniu kolejnego. Istnieje nawet takie powiedzenie wśród właścicieli i hodowców Lhasa Apso, że „od jednego lhasaka lepsze są jedynie dwa lhasaki”. Przestaje być ważnym fakt, iż trzeba będzie znaleźć jeszcze więcej czasu na pielęgnację, bo w pewnym momencie staje się to po prostu przyjemnością. W naszym domu dość szybko więc, bo już po roku, pojawiła się druga suczka tej rasy Kiara ( KIARA Piaulau-Gou ). Kiara była cudowną sunią, o wspaniałym charakterze, inteligentna, wyjątkowo pogodna, lubiąca zabawy z dziećmi. To właśnie z Kiarą zaczęła się moja przygoda kynologiczna na poważnie.

Stan obecny

Aktualnie moje działania są ukierunkowane na rozwój nowej linii hodowlanej rasy Terrier Tybetański. W roku 2013 sprowadziłam do hodowli suczkę tej rasy o imieniu Some Like It Hot z jednej z najlepszych hodowli na świecie Ti La Shu w Niemczech. Więcej informacji znajduje się w zakładce "Nasze psy".